УКР

Одеський національний академічний театр опери та балету

stadium
Адреса
  • Одеса пров. Чайковського, 1

Для замовлення квитків

Про локацiю

Одеський національний академічний театр опери та балету — головна визначна пам'ятка Одеси. Він відомий на весь світ завдяки своїй вражаючій красі. Журнал «Forbes» включив Одеський національний академічний театр опери та балету до списку найдивовижніших пам’яток архітектури Східної Європи.

Одеський національний академічний театр опери та балету відомий насамперед своєю вишуканою оздобою. Будівля виконана в стилі віденського бароко за проектом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера. Особливої уваги заслуговує фасад театру. Над ним височіє покровителька лицедіїв Мельпомена. Внизу, біля центрального входу, розташовано дві скульптурні групи: фрагмент трагедії Евріпіда «Іполит» та епізод з комедії Арістофана «Птаха». А на фронтоні будівлі можна побачити бюсти творців російської літератури і мистецтва: Олександра Пушкіна, Михайла Глінки, Олександра Грибоєдова, Миколи Гоголя.

Театральний зал, елементи декору якого належать до епохи французького рококо, вражає красою. Його вважають найкращою частиною усього архітектурного шедевру. Приміщення, розраховане на 1635 глядачів, прикрашено ліпниною у вигляді орнаменту з тонкою позолотою. Серед лож виділяється «царська» ложа — в центрі бельетажу просто навпроти сцени.

Унікальна акустика приміщення дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени до кожного глядача. Сцена, площею 500 кв. метрів,  — серце оперного театру. Перша театральна завіса одеської опери була також розписана художником Францем Лефлером й зображувала сцену зі спектаклю «Руслан і Людмила».

Погляд привертає надзвичайно гарна кришталева люстра вагою понад 2 тонни, а також оригінально розписана стеля, в основу композиції якої покладено чотири сцени з творів Вільяма Шекспіра: «Гамлета», «Сну в літню ніч», «Зимової казки» і «Як вам це сподобається».

Адреса: м Одеса, провулок Чайковського, 1.

На мапі