УКР
Poets of the fall

Poets of the fall

Жанр: Альтернативний рок, інді-рок, симфонічний метал, рок-музика, пост-ґрандж, прогресивний рок;

Дата створення: 2003 рік;

Місто: Гельсінкі.

Poets of the fall: історія та творчі експерименти

Poets of the fall - фінська рок-група, назва якої буквально перекладається як «поети осені». 

Унікальні в тому числі тим, що за всю історію існування жодного разу не підписували контракт із рекордінговими компаніями та інвесторами, а всю свою музику записують на власному лейблі Insomniac. 

Гурт засновано у Гельсинки у 2003 році дуетом старих друзів: вокалістом Марко Сааресто та гітаристом Оллі Тукіайнена, а також клавішником та продюсером Poets of the fall Маркусом Каарлоненом. Концертний склад зазвичай доповнюється ще трьома музикантами: Яні Снеллманом (бас, контрабас), Яскою Мякіненом (гітара) та Ярі Сальміненом (ударні, перкусія). 

Успіх та популярність гурту Poets of the fall

Світову славу гурт здобув завдяки пісні «Late Goodbye», яка була написана спеціально для комп’ютерної гри Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Саме вона стала головним треком альбому, який вийшов 30 червня 2004 року. Текст до пісні написав сценарист гри - Сем Лейком. 

Піар-акція з приводу виходу другого кліпу гурту мала неабиякий розголос: музиканти зовсім не аносували новинку (єдиним натяком на сюрприз був напис «Скоро» на офіційному сайті), а 13 серпня 2005 року усі музичні телеканали Фінляндії одночасно пустили в ротацію новий відеокліп. Розголос був шалений, про новий відеокліп говорили скрізь. Кліп, власне, вийшов напрочуд видовищним: фронтмен «поетів» перевтілився на в’язня виправної колонії, а «персонажа» першого відео Late Goodbye - метелика, який летить на світло електричної лампи, дуже органічно «вписали» у сценарій нового кліпу. За словами музикантів, саме цей образ найкращим чином описує музику, яку створюють Poets of the fall. 

У творчому доробку групи - 7 студійних платівок, перші дві з яких стали платиновими у Фінляндії, а третя та четверта - золотими, кілька значущих нагород (Emma-gaala та «Кращий фінський виконавець» та MTV Europe тощо), а 2006 року кліп «Carnival of Rust» відомого режисера Туомаса Хар’ю став «Кращим кліпом Фінляндії усіх часів».