Христина Соловій

Кристина Соловей - biography of Ukrainian singer

Христина Соловій – українська співачка, півфіналістка вокального шоу “Голос країни-2013”.

Народилася 17 січня 1993 року у м. Дрогобичі, Львівської області в родині музикантів. Має лемківське коріння, що вплинуло на її подальший творчий шлях. Закінчила музичну школу за класом фортепіано та є випускницею філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. 

Отримала широку популярність завдяки участі у телевізійному пісенному конкурсі “Голос країни-2013”, де Соловій співала переважно лемківські народні пісні і дійшла до півфіналу конкурсу.

У співпраці з продюсером Святославом Вакарчуком випустила кілька кліпів на власну музику і слова. Її дебютний відеокліп “Тримай” увійшов до списку найпопулярніших україномовних музичних відео на YouTube та приніс співачці премію “YUNA”. 

Христина Соловій не лише виконавиця, але й авторка своїх пісень та музики.

Христина Соловій записала та випустила 2 студійних альбоми – “Жива вода”(2015) та “Любий друг” (2018). Вона стала справжнім феноменом української естради: вперше за 10 років після успіху Руслани з її закарпатським альбомом, Соловій знову зробила українську народну пісню популярною. Також співачка охоче бере участь у проектах, які підтримують українську національну культуру.