About the event

Вертеп

Драматург: Марта Гурин на основі тексту Сокиринського вертепу

Жанр: містерія звуку

Віковий ценз: 7+

Тривалість: 1 год 20 хв

Прем’єра: 14 січня 2023 року

Вертеп – це унікальна українська театральна форма, одна з ознак української ідентичності. Вертеп – це яскраві картини минулого та сьогодення водночас, де завжди існує віра та перемога Добра і Світла. Вертеп – це народний гумор, який рятує в важкі часи, адже по-доброму жартуючи, ми оспівуємо мужність нашої нації, що не втрачає винахідливості та хорошого настрою навіть в період небезпеки.

Кожна дія Вертепу має свою історію. За основу було взято текст Сокиринського вертепу 1774 р., який записаний в Полтавській області. Перша дія — класична різдвяна історія: народження Ісуса і розповідь про царя Ірода. Друга — написана за мотивами фольклору, який виник під час війни. 

Традиційно в Україні з вертепом ходили чоловіки, проте зараз, коли чоловіки боронять країну на фронті, жінки воюють в тому числі і на культурному фронті, оберігають традиції, саме тому наш Вертеп – це лише жінки.

Художній склад

режисер – Ірина Ципіна

музичний режисер – Уляна Горбачевська

художник-постановник – Віра Задорожня

режисер з пластики – Людмила Пернепесова

асистент режисера – Богдана Бончук

Дійові особи та виконавці

Вертепники: народна артистка України Ольга Гапа, заслужена артистка України Тетяна Максимюк, заслужена артистка України Олена Крилова, Богдана Бончук, Надія Лисак, Наталія Білан, Катерина Мусієнко, Анастасія-Марія Хавунка, Лариса Діденко, Ірина Занік, Любов Кузь, Мар’яна Кривдик, Леся Шкап’як.

Звертаємо Вашу увагу, що з жовтня 2018 у нашому Театрі стартував проект «Інклюзивний театр». Відтепер перегляд вистав нашого репертуару доступний людям з порушенням зору — для них передбачена послуга аудіодискрипції (коментування вистави через приймачі з навушниками). Скористатися нею можна заздалегідь зателефонувавши у касу. Також у глядацькій залі передбачені спеціальні сидіння для людей з порушенням опорно-рухового апарату, що користуються візком.

Recommended