МЕРІ

МЕРІ

“МЕРІ” – український рок-гурт, створений у 1996 році в місті Трускавці. Лідер гурту – Віктор Винник. Зараз цей авторський проект має назву “Віктор Винник і “МЕРІ”.

Гурт “МЕРІ” починався як аматорський акустичний гітарний дует на той час студента Віктора Винника та старшокласника Тарас Шиха. Пізніше музиканти вирішили, що гурт має мати електричне звучання та запросили до колективу клавішника та бас-гітариста. У цей час записуються перші професійні фонограми “МЕРІ”.

У 2001-ому Віктор Винник переїхав до Києва де гурт вийшов на новий рівень професійної діяльності. У 2003-му було записано пісню “Мерідіани”, яка швидко здобула популярність на FM-станціях країни та стала хітом. Склад гурту неодноразово змінювався з того часу, однак незмінно його лідером залишався Віктор Винник.  

У творчому доробку “МЕРІ” 4 студійні альбоми: “Мерідіани” (2007), “Війни в прямому ефірі” (2010), “Кулями любов…” (2014) та “Я z України” (2016). Також гурт записав та випустив більше двох десятків відеокліпів. Окрім численних вітчизняних концертів “Мері” неодноразово виступали за кордоном (США, Італія, Польща, Латвія, Велика Британія).

Стосовно музичного спрямування – гурт не має чітко визначеного стилю. Хоча його можна класифікувати як Opty-Rock (оптимальний рок, легкий, ненав'язливий).