Pianoбой

Pianoбой

Pianoboy: історія, творчість та популярність

«Pianoboy» -  сольний проект українського музиканта, піаніста, Дмитра Шурова - колишнього клавішника гуртів «Океан Ельзи», «Estetic Education» та «Земфира». В творчому доробку «піанобоя» 3 студійні альбоми, 11 синглів, участь у різноманітних творчих проектах.

Перший етап

На початку 2009 року Дмитро Шуров розпочав роботу над оперою «Лев і Лея», частина якої також прозвучала в проекті фешн-дизайнерки Олени Ахмадулліної в Парижі. Під час створення опери в музиканта зародилася ідея створити власний музичний проект, і так зародився «Pianoboy». Допомагала йому на цьому шляху сестра Ольга Шурова, яка тоді якраз закінчила Київський лінгвістичний інститут.

Незабаром, у вересні 2009 року відбувся перший виступ Шурова як «піанобоя» під час другого фестивалю «Moloko Music Fest». Тоді крім Шурових у «сольнику» брала участь ще бек-вокалістка Ліда Тутуола, гітарист Ілля Галушко та барабанщик Андрій Надольський. Наступним для музикантів став виступ на показі колекції Лілії Літковської, а потім виступ на відкритті тижня британського кіно та концерт на святкуванні дня народження журналу «Harper’s Bazar» в Києві.

У листопаді 2009 року «Pianoboy» презентував дебютну композицію «Смысла нет», а 29 грудня 2009 року відіграв у Києві перший повноцінний сольний концерт, де музиканти презентували і кліп на пісню.

Визнання та популярність

У січні 2010 року «Pianoboy» почав працювати над записом дебютного альбому, а через місяць вирушив у тур українськими містами.

2011 рік почався з запису композиції «Этажи», спільно з гуртом «Бумбокс», а після цього «Pianoboy» розпочав співпрацю з продюсером «Бумбокс» Олексієм Согомоновим. Так, у 2011 році музиканти відзняли відеороботи на композиції «Ведьма», «Уикенд», «Утекай» та «Этажи».

У травні 2012 року світ побачила перша платівка гурту, яка отримала назву «Простые вещи».

У серпні 2012 року «Pianoboy», «Бумбокс» та «ТНМК» разом записали кавер на пісню «Міхея і Джуманжди» «Для тебя», а в січні 2013 року випустили кліп на свою версію пісні.

У вересні 2013 року музиканти випустили альбом «Не прекращай мечтать», а через деякий час – у квітні 2014 року Шуров та учасники записали кліп на пісню «Родина». Пізніше цей трек переклали на українську мову та випустили як сингл «Вітчизна».

У 2015 році «Pianoboy» випустив новий альбом, що отримав назву «Take of» та вирушив у всеукраїнський тур.

Історія в іменах та цифрах

На даний момент до складу гурту «Pianoboy» входять:

  • Дмитро Шуров – вокал, фортепіано;
  • Оля Шурова – бек-вокал, перкусії, гітара, клавіші;
  • Микола Кістеньов – бас-гітара;
  • Григорій Олійник – барабани.

За час існування гурт випустив три студійних альбоми:

  • «Простые вещи» (2012);
  • «Не прекращай мечтать» (2013);
  • «Take Off» (2015).

На даний момент гурт має за собою кілька альбомів, спільні пісні з гігантами української індустрії, зокрема «Танок на майдані Конго» та «Бумбокс», 16 випущених кліпів, як сольних, так і спільних.