Vivienne Mort

Vivienne Mort

Vivienne Mort: історія найромантичнішого українського гурту

Vivienne Mort (Вів'єн Морт) – один з головних представників українського інді-року, який зробив вагомий вклад в розвиток української рок-музики та вітчизняної музичної культури. В творчому доробку колективу 5 студійних альбомів та 4 відеокліпи, участь у провідних open-air фестивалях країни, отримав Шевченківську премію в номінації «Музичне мистецтво».

Назва гурту перекладається як «душа безсмертна» та досить вдало визначає творчість колективу, адже тематика творчості гурту перш за все, про стан душі, творчі пошуки, емоції та почуття.

Період становлення

Перші кроки до створення гурту почалися ще у 2007 році, коли талановита дівчина з надзвичайно красивим та ніжним голосом Даніела Заюшкіна написала перші текти та почала збирати музикантів. У 2008 році, звернувшись до сесійних музикантів, дівчина записала в студії дві перші композиції – «Лети» та «День, коли святі…».

В наступному, 2009 році почалися пошуки музикантів та перші концерти з тимчасовими учасниками, а вже наступного року вдалося записати дебютний алюбом, що отримав назву «Єсетукі LOVE». Платівка була тепло сприйнята публікою та отримала звання кращого міні-альбому 2010 року за версією музичного видання «ФаДієз».

Визнання та популярність

«Vivienne Mort» все частіше почали давати концерти. Музиканти почали активно гастролювати українськими містами, де їх тепло зустрічала захоплена публіка та записали перший повноцінний альбом, назва його «Театр Pipino». Після виходу альбому музиканти вирушили в тур на підтримку нової платівки та відзняли відеокліп на композицію «Сліди маленьких рук», який потрапив до чартів провідних українських каналів та приніс колективу ще більшу популярність, визнання та любов, а кількість шанувальників творчості талановитих інді-рокерів все більше зростала, а композиції з цієї платівки музиканти виконували на концертах впродовж двох наступних років.

Слідом за «театром» у 2014 році Даніела Заюшкіна та учасники гурту записують другий міні-альбом, який отримує досить символічну та неординарну назву «Готика». Гурт збирає повні зали по всіх регіонах України, вдається до творчих експериментів на концертах, зокрема таких, як концептуальний відеоряд.  Музиканти записують відеокліп на композицію «Риба».

Успіх та творчі експерименти

В 2015 році «Vivienne Mort» вирушають у всеукраїнський тур «Fillin Tour», який став найдовшим та наймасовішим в історії гурту, та порадував шанувальників новою міні-роботою «Fillin». Згодом музиканти презентували відеокліп на композицію «Ти забув про мене», режисером якого став Олег Борщевський, що вже прославився співпрацею з Арсеном Мірзояном, гуртами «Nikita» та «Бумбокс».

Восени 2016 року колектив відіграв три концерти у містах Польщі: Любліні, Вроцлаві та Варшаві, а незабаром знов зробив подарунок для численних шанувальників творчості – відео кліп на композицію «Пам’ятаєш».

16 січня 2017 року в українському медіа просторі стало відомо, що «Vivienne Mort» потрапив до півфіналу національного відбору на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017». В тому ж році фронтменка Даніела Заюшкіна стала лауреатом премії «Селекція» радіостанції «Джем ФМ» та здобула блискавичну перемогу в номінації «Вокалістка року», а гурт спільно з «Morphom» взяв участь в проекті «Pepsi Fuzz».

1 лютого 2018 року гурт випустив трек «Іній», з яким колектив виступив у третьому півфіналі українського національного відбору на «Євробачення-2017».

31 грудня 2017 року побачила світ «Vivienne Mort. Антологія», до якої потрапила дискографія гурту з 2013 по 2016 роки.

1 лютого 2018 року гурт випустив трек «Іній», з яким колектив виступив у третьому півфіналі українського національного відбору на «Євробачення-2017».

«Vivienne Mort»є постійними учасниками провідних українських open-air фестивалів: «Respublica», «ZaxidFest», «Файне місто», «Бандерштат», «Atlas Weekend», «Razomfest», Фестиваль «Ї», «Імпульс» та багатьох інших.

Історія в іменах та цифрах

На даний момент до складу гурту «Vivienne Mort» входять:

  • Даніела Заюшкіна – вокал, лірика;
  • Олександр Лежньов – клавішні;
  • Олексій Дудченко – звукорежисер.

За час свого існування гурт випустив шість студійних альбомів:

  • «Єсентукі Love» (2010);
  • «Театр Pipino» (2013);
  • «Готика» (2014);
  • «Filin» (2015);
  • «Rosa» (2016);
  • «Досвід» (2018).

Наприкінці 2019 року учасники «Vivienne Mort» повідомили, що гурт бере творчу паузу на невизначений термін та відправляється у весняний прощальний тур «Vivienne Mort. Fin de la première partie». (Кінець першого розділу), який стартує 4 травня 2020 року з Івано-Франківська та охопить з концертами 14 українських міст.