РУС

Ексклюзив: Христина Соловій - про новий формат виступів

У грудні у вас будуть концерти у Києві та Львові. Раніше ваші концерти проходили у Жовтневому палаці та в Оперному театрі, зараз – у клубах. Розкажіть, будь ласка, чому змінився формат ваших виступів.

Для мене почесно було виступати на таких майданчиках, особливо у Оперному театрі. До такого формату з сидячими місцями у залах звикла моя аудиторія, але не слід забувати, що моя аудиторія дуже різна, і є така публіка, яка має бажання прийти послухати мене саме у клубі. Новий формат – це виклик для мене зробити концерт у клубній атмосфері. Така атмосфера більш відкрита, розслаблена та сприяє обміну енергії артиста та слухача. 

Я знаю, що моя музика лірична і вона призначена для спокійного прослуховування, без танців у запальних ритмах, тому зробити клубний концерт – великий виклик для мене.

Що буде цікавого на ввашому концерті? Можливо, нові прем’єри?

Сам формат виступу і музика буде іншою, ніж в турі «Любий друг». На концерті я виконаю улюблені всіма хіти – «Тримай», «Хто, як не ти?», «Любий друг», «Фортепіано». Але також обіцяю виконати перший сингл із майбутнього альбому, який вийде навесні наступного року. Це пісня «Краще мовчи».

Чи буде на цю пісню кліп?

Можливо. Ми ведемо переговори з режисером Максом Ксьондою, з яким я мала нагоду попрацювати.

Що можете сказити про новий альбом?

Поки я не хочу описувати альбом, щоби потім не втискатися у свої же рамки. Я поставила собі завдання – зробити в новій платівці музику більш динамічною. Але я буду намагатися дотримуватися свого стилю і музичних принципів, які для мене важливі. Теми моїх пісень не зміняться. Будуть пісні, які я не наважилась випустити в альбомі «Любий друг». Вони трохи наївні, але дуже щирі. У текстах – багато про мовчання у стосунках двох людей. Саме мовчання, а не замовчуання. Мене завжди вабило описати почуття, коли знаходиш людину, з якою тобі приємно мовчати. У цей час між вами можуть пролітати цілі всесвіти і тільки мовчки можна їх відчути. Саме про це мій перший сингл з альбому – «Краще мовчи».

Чи будуть в новому альбомі народні пісні?

Альбом в процесі написання, на сьогодні є вже 5 треків на різних стадіях завершеності. Щодо народних пісень – зараз це складно сказати, але мені цього дуже хотілося. На студії я дуже часто імпровізую і є версії народних пісень, але поки що складно сказати, що ввійде в альбом.

Із ким ти працюєш над новим альбомом?

Я зараз працюю над новими піснями з дуже талановитим саундпродюсером Павлом Литвиненком. Не всі знають, але Паша - саундпродюсер і співавтор моїх улюблених пісень гурту Бумбокс. Саме з ним я завершувала роботу над альбомом «Любий друг». Але в роботі над новим альбомом у нас є більше часу і простору, аби зробити щось нове для моїх пісень. В альбомі будуть і пісні, написані не цієї осені, але в основному, зараз – я пишу прямо в студії за роялем і  ми одразу шукаємо для них різні аранжувальні рішення, експериментуємо з саундом. Це для мене дуже цікаво, бо раніше, щоб написати пісню, мені треба було самій записати її на диктофон під фортепіано і аж тоді я була готова показати пісню музикантам. 

Вже рік виповнилося твоєму альбому «Любий друг»

26 жовтня вийшов мій авторський альбом «Любий друг». Він вийшов дуже вистражданим. Я дуже довго йшла до того, щоби зробити те, що мені хотілося. І зробити таку музику, яка не буде звучати на радіо, бо вона має дуже меланхолійний настрій.

Також мені довелося взяти на себе відповідальність за свій проект. Я займаюсь не тільки написанням музики, а й керую своїм проекту та всієї командою. Я знаю, що ніхто, краще за мене це не зробить. Навіть продюсери, хоч якими би професійними вони не були. Це не прибирає того факту, що моїм продюсером і надалі залишається Святослав Вакарчук. Для мене важливо, що він дає мені можливість пройти цей шлях самостійно.

Чекаю вас на своїх концертах. Я вірю в те, що вони будуть особливими!

Похожие статьи