УКР

10 КАВЕРІВ ЩЕДРІВКИ, ЩО ПІДКОРИЛА СВІТ

«Сам удома», «Гаррі Поттер», «Міцний горішок», «Гріффіни», «Сімпсони», «Південний парк» – що поєднує ці популярні фільми та мультики? У кожному з них звучить одна й та сама українська народна мелодія. Пригадуєте?

Різдвяні свята без нашого «Щедрика» важко уявити не тільки в Україні, а й у всьому світі. До речі, цьому феномену вже цілих 148 років! Народженню ця композиція завдячує Миколі Леонтовичу.

Перше виконання «Щедрика» відбулося в 1916 році хором Київського університету. Зараз у світі пісня відома під назвою «Carol of the Bells». Англомовна Вікіпедія стверджує, що до 2004 року створено вже понад 150 версій «Щедрика». До свят ми зібрали 10 кращих кавер-версій «Щедрика».

1.Однією з найпопулярніших кавер-версій «Щедрика» стала композиція у виконанні техаського акапельного гурту Pentatonix. Відео з виконанням пісні зібрало близько 42 мільйонів переглядів на Youtube.

2. Вражаюче виконання хора Мормонської церкви англомовної версії пісні з використанням справжніх дзвонів.

3. Найсвіжіше відео від St Paul's Cathedral Choir і Andrew Carwood. Кліп пронизаний духом Різдва, дитячою мрійливістю та легкістю. Хочеться його переглядати знову і знову!

4. Струнну версію «Carol of the Bells» створили також американці ThePianoGuys, які виконали композицію на віолончелі.

5. Британський піаніст і органіст Девід Хікен в 2013-му для різдвяного альбому «Carols of Christmas» записав свою кавер-версію. А потім ще й зняв кліп на фоні гавайських пейзажів з мрійливою героїнею в червоній сукні.

6. Ірландська група Celtic Woman у складі квартету вокалістів і однієї скрипальки двічі записували Щедрик - в 2006 і 2008 році. Обидва рази вийшло захоплююче та віртуозно.

7. Вільнюський хор Bel Canto записали «Щедрик» в підтримку учасників Євромайдану.

8.Не пасуть задніх і наші музиканти. У 2012 році гурт ВВ представила свою версію «Щедрика» з використанням пластилінової анімації.

9.Напередодні Нового року порадувала виконанням «Щедрика» Тіна Кароль, яка заспівала разом з дитячим хором в ефірі телеканалу. Спеціально для цього співачка навчилась грати на глиняній сопілці.

10. А версія закарпатського гурту Rock-H  2011 року особливо припала до душі українцям.