УКР

7 КРАЩИХ ВІДЕО ЗЕМФІРИ

Земфіра – загадка. Земфіра – бунтарка. Земфіра – геній. Земфіра – голос покоління… Її можна називати по-різному, але без сумнівів залишається одне – вона виняткова особистість, якій вдалось вкарбуватись у серця мільйонів. В її музиці нічого зайвого. Кожне слово – обдумане, кожна нота – відшліфована. В її піснях зустрічаються відчайдухи, божевільні, підлітки, романтики на вулицях Москви, в небі Лондона, у метро, літаку, на мосту…де завгодно. Тут є місце коханню, болю, розтаванням, зрадам, абсурду.

У День народження однієї із улюблених співачок згадуємо її знакові відеороботи.

«Аривидерчи» (1999)

«Аривидерчи» став першим кліпом, який підкорив російське телебачення і познайомив масову публіку з багатообіцяючою дебютанткою. Сама Земфіра в кліпі не показує свого обличчя, що тільки додає інтриги. Асоціативний візуальний ряд, міські ландшафти і загадкова дівчина з гітарою на шпильках і в підвернутих джинсах вразили уяву молоді не слабше за пісню.

«Хочешь?» (2000 )

Символ романтики нульових. Сингл з альбому «Прости меня моя любовь» вийшов 17 липня 2000 року. Пісня стала однією з найбільш популярних у творчості співачки. Завдячити такому успіху можна  чорно-білому відео з загадковими фігурами в білих хламидах, з яких випадають люди. Увага до цієї композиції не згасає. Так, цю композицію також виконувала Людмила Гурченко, яка називала Земфіру «геніальною дівчинкою». А  у 2015 році петербурзький режисер Михайло Перегудов змонтував кліп, в якому слова з пісні виконуються героями класичних радянських фільмів.

«Прости меня моя любовь» (2001)

«Прости меня моя любовь» –  другий студійний альбом Земфіри, випущений в березні 2000 року. Заголовна пісня альбому часто скорочено називається «П.М.М.Л.». Після виходу альбому Земфіра розповідала, що ця пісня виникла з фрази, що стала рефреном в композиції. Співачка зазначала, що фраза ця настільки поширена, що навіть не зовсім зрозуміло, була вона все-таки десь почута або ж ні. Зйомки кліпу на пісню «Прости меня, моя любовь» пройшли в липні 2001 року, режисером знову виступив Павло Володимирський.

«Искала» (2000)

На пісню «Искала» був знятий кліп в 2000 році Романом Пригуновим. Знімальним майданчиком послужив тунель в районі Північне Чертаново. Ідея кліпу була придумана самою Земфірою. Досвідчені сценаристи і режисер лише злегка її допрацювали. Для зйомок ролика в тунель зігнали понад сотні автомобілів, переважно таксі. Земфіра і інші герої кліпу просто прогулювалися по дахах транспортних засобів, переходячи з одного на інший. Розповідаючи про знімальний процес, Земфіра згадувала як впала під час переходу з «дев'ятки» на «опель». Це падіння настільки їй сподобалося своєю природністю, що вона захотіла обов'язково залишити його в кадрі. Однак, режисер вирішив інакше і падіння співачки з відеоряду виключив. 

«Блюз» (2005)

Перший блюз в творчості Земфіри, створений за всіма канонами жанру став прикрасою альбому «Вендета», удостоївся кліпу авторства Ренати Литвинової. Поїздка по зимовими вулицями, залізничний міст і учасники групи, яким в кадрі наносяться побої (на що вони реагують щасливими посмішками): радикальне відео отримало нагороду від MTV. Концертний кліп «Блюз», який з'явився в 2012 році, зняла та ж Рената Литвинова.

«Мы разбиваемся» (2007)

Пісня-щастя. Саме так назвала цю композицію Земфіра. Коли вона написала її, то довго не могла заснути. Описуючи свої відчуття після появи цієї композиції, вона порівнювала їх з відчуттями людини, яка набрала повні легені повітря і тепер ніяк не може видихнути. 4 вересня 2007 року відбулась прем’єра кліпу «Мы разбиваемся», головну роль в якому виконала режисер відео Рената Литвинова.  Драматична шпіонська історія, в фіналі якої куля від агента влучає в потилицю його коханій.

«Трафик» (2008)

Головний хіт альбому «Четырнадцать недель тишины» присвячений емоційним заторам, що заважають будувати гармонійні відносини, і кліп за участю багатьох акторів, в основному, слідує темі особистих конфліктів. Відео містить безліч емоційних та імпульсивних сцен.

«Жить в твоей голове» (2014)

Кліп на пісню з крайнього альбому «Жить в твоей голове». Фірмовий відеоряд від Ренати Литвинової. Режисер виступила тут в якості актриси. В антуражі кімнати з широкими вікнами вона фарбує обличчя яскраво-червоною фарбою. Постановочні кадри змінюються зйомкою з концерту Земфіри, на якому фани качають палаючими серцями в такт сумній і  задумливій мелодії – грандіозне і романтичне видовище.