УКР

BALTHAZAR ВІДІГРАЛИ КОНЦЕРТ В КИЄВІ

Одна з самих очікуваних подій лютого, виступ бельгійців Balthazar, вчора захлиснула київський Sentrum.  Концерт в українській столиці – останній в їх турі на підтримку нового альбому «Thin Walls». Тож, як ми і очікували, було атмосферно, адже, як говорить музична мудрість, саме перший і останній концерти завжди запам'ятовуються найбільше.

Не будемо заперечувати, що для багатьох їх ім’я залишається невідомим, та як би там не було, а їх музика знайшла свого слухача і в Україні – у Sentrum 27 лютого зібралась прогресивна та творча молодь, трохи з нальотом хіпстерства.

Розігрівати публіку випало на долю молодим київським хлопцям 5 Vymir. Більш достойний виступ  важко уявити. За ті тридцять хвилин, що група перебувала на сцені, було презентована кілька пісень з нового альбому, а деякі з них були зіграні вперше. Звичайно прозвучали і вже відомі композиції.

Невелика технічна заминка, зал в очікуванні. Оплески, ще раз оплески… всім відомо, що українська публіка вміє зустрічати, особливо таких незвичайних гостей як Balthazar. Гасне світло  і,  традиційно для цього туру,  під перші акорди «Decency» на сцену один за одним виходять бельгійські інді-рокери.

Над ними висить ореол таємниці. Стримані в емоціях, проте розкуті в рухах, а головне у своїх піснях. Потрібно мати неабиякий  талант і трішки нахабства, щоб наважитись наповнити музику такою кількістю соковитих звуків, чотирма голосами та п’янкими текстами. Вона просто виштовхує все зайве за межі залу, залишаючи слухача наодинці з магією  Вalthazar.

Лаконічне «Hello, Kyiv» від  фронтмена  Джинте  і одразу до тягучої «Then What». Придумуючи складні аранжування в студії, бельгійці знаходять спосіб грати ці треки так само і на лайв-виступах, демонструючи єдність і неабияку зіграність. Далі легка «Leipzig»  як підготовка до наступної хітяри в сетлисті– «The Boatman». Як доказ цих слів – скромний флешмоб від київських фанів. Під час виконання цього треку вгору піднялись десятки рук з паперовими корабликами. На бортах виднілися написи «Take me back» і «Along bridges I burnt».

А далі потужна трійка – «Night Club», «Wait Any Longer» та «The Oldest of Sisters». Важко визначити чи  Balthazar грають щось сучасне, чи все ж таки ретро. Але в будь-якому випадку, вони істотно виділяються серед сотень інді-рокерів, та і взагалі музичних колективів якоюсь особливою красою. Нехай іноді щось звучить сиро, щось вибивається, але та виняткова краса їхньої музики дійсно зачаровує, нею неможливо насититись,  і навіть не намагайтесь з цим сперечатись.  

Якщо на цьому концерті хтось і сп’янів, то від «Decisions» у виконанні Тома Уейтса.  А далі це відчуття тільки загострювалось, переростаючи у ейфорію, екстаз, адже за нею  титани  – «Fifteen Floors», «I Looked For You» і, «кохання з перших акордів» – «Bunker». Як тільки з залу починає литись «Don't you know Don't you know what to say», стає зрозуміло, заради якої пісні всі зібрались. Однозначно, «Bunker» чекали найбільше.

І на завершення  «Sinking Ship» і « Do Not Claim Them Anymore» з альбому «Rats». Такі вечори не можуть закінчитись так швидко і так просто. Публіка не відпускає музикантів, і спільне бажання хоч на кілька хвилин розтягти насолоду робить своє – дві композиції на біс. Заспівали чуттєві «I'll Stay Here» і «Blood Like Wine», залишаючи гіркий післясмак.

Після концерту Sentrum не порожніє. Ще одна маленька приємність вечора – група вийшла в зал, спілкувалась з фанами, фотографувалась і роздавала автографи.

А тепер нам залишається сказати: «Київ ще довго буде пам’ятати цей концерт. До нових зустрічей!».

Фото: Анастасія Радькова

BALTHAZAR ВІДІГРАЛИ КОНЦЕРТ В КИЄВІ