УКР

БУМБОКС ЗНОВУ ЗІБРАВ ПОВНИЙ ПАЛАЦ СПОРТУ

2 квітня в Палаці Спорту пройшов концерт одного з найвідоміших українських колективів – Бумбокс.  Коли концерт тільки анонсували, здавалося, що спроба знову зібрати повний Палац Спорту в нинішніх економічних і політичних умовах – ну, як мінімум, безумство. Ти паче що виходить не те що альбом, а максі-сингл.

І ось квитки розпродані, в зал заходить останній глядач, світло гасне, затяжні оплески і Бумбокс виходять на сцену. Їм знову це вдалося, хоча, здається, що публіка ще не охолола  від попереднього, ювілейного концерту.

Багато фанатів з року в рік стежили за розвитком і змінами групи, і після цього концерту жоден з них не став любити групу менше, адже він довів, що Бумбокс вже на новому, дорослому рівні.  Від «класичної трійки» –  Хливнюк-Муха-Валик до «потужної шестірки» група йшла 10 років. Звучать перші акорди «Люди», на сцені вже оновлений Бумбокс: вокаліст і автор текстів Андрій Хливнюк, гітарист Андрій Самойло, діджей Валентин Матіюк, Олександр Люлякін барабанщик, басист Денис Левченко, Павло Литвиненко піаніст. Сказати, що ця пісня полюбилась задовго до концерту – нічого не сказати. Навіть під час томного очікування народ співав саме її. «Люди» однозначно  поповнила ряди нетлінок Бумбоксу.

Окинувши зал оком, насолодившись оплесками, Хливнюк посміхнувся і одразу заграла «Поліна». Потім Андрій нарешті звернувся до фанів: «Добрий вечір, Київ! З вами українська банда Бумбокс. Без вас тут було б  ніяк».  На що Палац Спорту відповів бурхливими оплесками.

Цього вечора Бумбокс грав багато, голосно, щиро і різноманітно. Виконуючи заспівані та заслухані до дірок «Я твой», «Дитина», «Піддубний  Микола», Хливнюк віддавався залу, говорив, дякував, всміхався, напевне, не вірячи своїм очам. Іноді складалося враження, що він не бачить навколо себе ні сцени, ні глядачів, а повністю пірнає в музику. Долоні стискалися в кулаки, голос зривався на крик, очі сяяли. Пісні, які ми чули вже сотні разів, все одно звучали неповторно.

Звичайно, варто говорити про нові пісні. Хливнюк просто кайфував, виконуючи «Малу»  та «Рок-н-рол», кайфував і зал. Все було, як у їх пісні: зал пульсує, оре пісні, зливається в одне ціле, словом, відбувалось щось неймовірне. Тут розумієш істинне значення «Boombox Family».

І звичайно треба сказати декілька слів про вічне. Це, мабуть, найбільше досягнення – майже на кожному концерті грати «Вахтерам» та продовжувати жити нею, відчувати її.  Та і взагалі в сет-листі були пісні, на яких вже встигло вирости ціле покоління. В масштабах Палацу Спорту «На 8-м этаже», «Летний дождь», «Стяги на стяги» звучали небачено масштабно.  Варто відзначити і треки з крайнього лонгплею «Термінал Б», які вже витримали випробування масами. «Дурень», «На ви», «Ты одна» стали вже стадіонними піснями. Вокал Хливнюка у поєднанні з  тисячами голосів звучить грандіозно. Чи могли вони уявити це за тих часів, коли Бумбокс була напівпідпільною групою, яка виступала у клубах і пабах?

Протягом концерту Андрій неодноразово казав про нападки на Бумбокс в пресі. Тут гріх не згадати, мабуть, фразу вечора від Хливнюка: «Я точно псіх, але не проти всіх». В певному сенсі точкою кипіння став сингл «Що ти зміг», що прозвучав, наче відповідь на весь бруд, що ллється зараз на гурт.

А далі тільки музика, магія і незмінний атрибут виступу Бумбокс – вогні! На пісні «Злива» Палац Спорту загорівся ліхтариками і вогниками. Коли грали болючу «Наодинці» залишалось закрити очі та залишитись на самоті, як би це парадоксально не звучало у десятитисячному залі. Наостанок улюблена та прониклива «Квіти у волосі», яка пробиває сльозу і в задушливому пабі, і в Палаці Спорту.

Всього група відіграла 25 пісень, не  забувши жоден альбом, а деякі пісні звучали вже в нових обробках. Варто віддати належне технічній організації – чистий, потужний звук, концепція сцени, і незвичайний відеоряд, про який варто сказати пару слів. Здається, що відео, на якому відзнято як ставлять платівку, було певним меседжем. Прослуховування музики втратило свій шарм та сакральність. Минули часи «полювання» на рідкісні платівки, переписування з одної касети на іншу, тепер достатньо (навіть не купуючи) включити улюблений альбом в соціальних мережах і на цьому все. Мабуть, саме для поціновувачів Бумбокс випустив свій максі сингл на касеті, компакт-диску та  в електронній версії, а пізніше він вийде на вінілі.

Хто б там не закидав Бумбоксу, що він «уже не той», та після цього концерту можна з впевненістю сказати, що вони залишились «тими, ким були». Прості хлопці, яким болить українська музика та її майбутнє, хочуть творити, грати та записувати нові пісні.

До зустрічі на концертах туру!

http://kasa.in.ua/site/search/?s=%D0%B1%D1%83%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D1%81