УКР

Чому Скрипотоніта варто послухати наживо, навіть якщо реп ви не переварюєте

«Хочеш відчути себе старим – сходи на Скріптоніта», – це зауваження з черги чітко описує фанатів, які вишикувалися перед Stereo Plaza. Охорона вибірково просить документи у злегка підігрітих алкоголем хлопців і дівчат. У залі просторо, грає добірний хіп-хоп. Справа – компанія несамовито відбиває ритми під Кендріка. Зліва – чоловік за 40 в строгому костюмі, наче прийшов забрати неслухняну дочку додому. 


Близько 21:00 на сцені з’являється Скриптоніт у супроводі своєї команди. Зал закипає з перших акордів, скандує ім’я і підхоплює слова першої пісні. І так весь концерт – реакція натовпу, яка безумовно радує Аділя. У Київ Скриптоніт приїхав з презентацією подвійного альбому «Уроборос». Сет нових треків у супроводі гітари, баса і живих барабанів місцями занурює в рок-угар. «Животное», «Положение», «Сливочное масло», – Аділь буквально розчленовує на сцені бідність, зачіпаючи всі нервові закінчення.

 


Жирні традиційні хіп-хоп мотиви (марихуана, слава, секс, алкоголь) нікуди не поділися. У Скриптоніта вони підсвічені не золотом і марнославством, а похмурою безнадією. «Интервью», «Не надо меня узнавать» звучать зі своїм суворим грувом і мають свої моменти вражаючої сили. Концертні аранжування виводять музику Скриптоніта на інший рівень: пісні звучать більше динамічно і агресивно. 

Скріптоніт не йде на компроміс ні у текстах, ні зі своїми фанатами. Попри очікування, у сет-листі майже немає його ранніх хітів. І на біс він також не виходить. Аділь за 2,5 години сказав все, що хотів. Він не намагається бути «чорним», не відносить себе до російських хіп-хоп артистів. Він Скриптоніт і він робить казахтанський реп. І робить досить успішно, адже вже з першого релізу він забезпечив собі місце в історії жанру. При цьому Аділь не лізе в світські тусовки, йому не до політики, у нього немає полички для нагород. Його справа – читати за звичайну людину з кредитною історією, боргами, нелюбов'ю, проблемами. 


Говорять, що два квітневих концерти стануть для Скриптоніта останніми виступами в Києві. Ні, він не завершує кар'єру. Музикант вирішив змінити псевдонім і відійти від хіп-хопу. Він розвернеться на 180 градусів, якщо так буде говорити його творче его. Можливо, ми більше ніколи не почуємо Аділя Жалелова таким, як в цей вечір. 

Фото з офіційної сторінки виконавця у Facebook