УКР

ДЕЙВ ГААН: ПОГАНИЙ ХЛОПЕЦЬ З ЕССЕКСА

Дейву Гаану – рок-іконі, голосу і обличчю Depeche Mode, чиї фірмові па стегнами зводять з розуму шанувальниць, виповнилося 55 років. kasa.in.ua розповідає про життя справжньої рок-зірки, з усіма його достоїнствами і недоліками.

Девід Гаан народився 9 травня 1962 року в маленькому англійському містечку Еппінг графства Ессекс. Дитинство було терпким – хлопчику довелося пережити розлучення батьків, смерть вітчима і повторну втечу рідного тата. Той факт, що його родина була дуже релігійною, а мати взагалі працювала в Армії Порятунку не наблизив Девіда до благодіянь. Навпаки, хлопець розважався тим, що викрадав автомобілі, знімав мотори з мотоциклів, малював графіті і займався вандалізмом. Всі гроші спускав на дівчат і вечірки.  Вже в  14 років Дейв частенько навідувався до поліцейської дільниці.

З 16 років Дейв розпочинає свою трудову діяльність: він змінює  безліч робіт і професій: встиг попрацювати на будівництві, в супермаркеті, в кіоску. У цей час Гаан паралельно освоює музику, перебуваючи у групі The Vermin. Музикант неодноразово зізнавався, що ніколи не уявляв себе успішним, бо гадав, що все життя митиме тарілки чи щось подібне.

І слава всім богам, що його очікування не здійснились. Слизька хуліганська доріжка завела таки його в світ музики. Та спочатку була мода. У 1979 році Дейв починає вивчати індустрію моди в  Південному Коледжі Мистецтв, а роком пізніше –  знайомиться з Вінсом Кларком, який запропонував молодому даруванню місце в його групі Composition Of Sound. Саме цей проект через якийсь час буде перейменований в Depeche Mode, до речі, саме з ініціативи Гаана.

Depeche Mode стають феноменом: вони популярні, але не попсові. І впевнено рухаються до світової слави, і як наслідок – гонорари  і вседозволеність ростуть з кожним днем. Проте, Гаан не побоявся пов'язати себе сімейними узами в 1985 році з подругою Джоан Фокс, з якою зустрічався ще з дитинства. Уже в 1987-му Гаан няньчиться зі своїм первістком Джеком. Наближаються бурхливі часи «Music for the masses» і «Violator», а разом з тим і тотального божевілля  групі.

Ось тут і починається справжній рок-н-рол... Розлучення, нова пасія, Лос-Анджелес, кокаїн. Гаан змінився і зовні, і внутрішньо. Пропащу душу могла врятувати тільки творчість. У 2008-му році Дейв разом з Мартіном і Флетчем засідають у студії для запису своєї 12-й платівки «Sounds of the Universe». Після виходу альбому група вирушає в тривале світове турне «Tour of the universe», яке почалося з хвороби Дейва. Та незабаром вокаліст видужує, а його фізичний стан значно покращується. Важко було повірити, що лише кілька років тому вокаліст Depeche Mode ледь не пав  жертвою рок-н-ролу.

Сьогодні Гаан припинив свій «наркотичний марафон», веде тверезий спосіб життя у колі своєї родини. За три з лишком десятиліття кар'єри в DM Дейв випустив 14 студійних альбомів загальним накладом понад 115 млн. копій. Крім вокалу, Дейв час від часу записує партії гітари і фортепіано. З 2003 року Гаан також працює як сольний артист – на даний момент він встиг випустити три альбоми. Ось такий шлях до світової слави пройшла ця культова особистість.

 

Depeche Mode виступлять у Києві 19 липня 2017 року на НСК «Олімпійський».

Квитки: https://kasa.in.ua/index.php/depeche-mode-kyiv