УКР

ДІАНА АРБЕНІНА СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні День народження відзначає одна з найпопулярніших «фатальних» жінок – Діана Арбеніна. Вона співає та пише пісні і музику з 1991 року. На сьогоднішній день вона є автором близько 200 пісень і багатьох віршів. Пропонуємо згадати біографію цієї надзвичайно талановитої, сильної та мудрої жінки.

Народилася Діана Арбеніна 8-го липня 1974 року в невеликому містечку Воложин Мінської області. Батьки Діани присвятили життя журналістиці, тому родина багато подорожувала по всій країні. У ранньому дитинстві Діані довелося пожити і на Колимі, і на Чукотці, а в Магадані вона закінчила середню школу і вступила до педагогічного інституту на факультет іноземних мов. До речі, її дівоче прізвище – Кулаченко, а Арбеніною вона стала, вийшовши в 1993 році заміж за пітерського поета і музиканта Костянтина Арбеніна. І сталося це за незвичних обставин. Діані потрібна була прописка в Пітері, заради якої вона вступила шлюб.

Початком творчої біографії Діани став 1991 рік, коли Арбеніна написала такі пісні, як «Вечер в Криму», «Рубеж» і «Тоска». Тоді концерти були схожі більше на аматорські виступи, та талант і амбіції рвались назовні. І вже у 1993 році Діана разом із Світланою Сургановою створюють групу Ночные снайперы. Тоді ж виникла і назва. За легендою, її підказав таксист, який підвозив дівчат і під покровом ночі прийняв  музичні інструменти за зброю.

Невдовзі у 1997 році до колективу приєднався бас-гітарист і барабанщик. Почалась активна концертна діяльність, а вже у 1998 році виходить перший снайперський альбом  під назвою «Капля дегтя в бочке меда», який дуже швидко став популярним, а пісні звучали в ефірі радіостанцій.

У серпні 1999-го року виходить платівка «Детский лепет», в якій були зібрані домашні і студійні композиції, записані в період з 1989-го по 1995-й рік, а вже влітку 2000-го року Ночные снайперы записують новий електричний альбом під назвою «Рубеж». Така продуктивність і натхненність не може не дивувати. І це був лише початок, але який впевнений.

Роботу над своїм другим електричним альбомом «Цунами» група завершила восени 2002 року, а в грудні колектив розлучився зі Світланою Сурганової. Працюючи в електриці, група, тим не менш, не переставала експериментувати і з акустичним звучанням. У 2004 році дискографія поповнилась платівкою «SMS».

Сьогодні Ночные Снайперы – це Діана Арбеніна (вокал, гітара, пісні), Іван Іволга (гітара), Федір Васильєв (бас-гітара), Дмитро Горєлов (ударні), Айрат Садиков (клавіші). Нові пісні, новий звук, нове ставлення до музики, новий стиль – група переживає небувалий творчий підйом. Але не все так ідеально, як здається. Останні роки прізвище Арбеніної часто з’являється в новинах у зв'язку з подіями в Україні. Справа в тому, що 3 липня 2014 співачка виступила з концертом в Києві, де звернулася до глядачів зі словами підтримки і вибачилася за російських колег, які не підтримали український народ у важкий для нього час. «Мої діти виростуть і спитають: мама, а що ти робила в 2014 році? Я відповім: я вголос говорила, що я проти того, щоб ми мочили один одного», – коментує Арбеніна.

Зрозуміло, цього вистачило, щоб скасувати ряд її концертів. Що характерно, прямого розпорядження на цей рахунок не надходило, а скасовувалися концерти з ініціативи місцевої влади з абсолютно надуманих приводів: «Чи не в тому велика трагедія, що концерти скасовують не люди, які сидять в Кремлі, а люди, які бояться тих, хто сидить в Кремлі? Це і причина всього», – говорить Діана.

Вона продовжує вражати силою свого духу, глибокою філософією та залізними принципами вже більше 20 років. Сподіваємось, що Діана Арбеніна і надалі буде радувати нас своєю творчістю.