УКР

У ритмі серця: концерт Fink у Києві

5 жовтня британська група Fink під проводом музичного хамелеона Фіна Грінолла дала тихий і глибокий концерт у «Sentrum». Два роки тому музиканти вже побували в Україні, відігравши, мабуть, кращій концерт у турі. Тоді Fink в Києві здавалися «музикою не для всіх», що на диво знайшла своїх поціновувачів навіть тут. В цьому році приїзд бенду супроводжувався ажіотажем у стрічці Facebook, декількома інтерв’ю, фотосесією і навіть радіоефірами.

А говорити було про що: приблизно два тижні тому відбувся реліз нового альбому музиканта «Resugram». Це вже друга платівка Грінолла в 2017 році.  З виходом альбому збігся і початок масштабного туру: за два з половиною місяці група збирається відіграти більше півсотні концертів по всій Європі. Україна потрапила майже на початок цього героїчного розкладу.

На п’ятьох музикантів на сцені солідна кількість інструментів. При цьому складається враження, що їх звучання просте, без зайвих нашарувань, але у ньому є все: елементи блюзу, акустичного року, поп-музики, інді і фолку. Fink не качає, ця група рівна і спокійна, як пульс здорової людини. Музиканти уникають важких гітар і типових структур куплет-приспів. Часом здається, що ритм пісень схожий на серцебиття, особливо цей ефект посилюється на ключовій «Resugram».

Основу програми складали пісні з нової платівки і пізнавані з першого акорду треки «Fall Into the Light», «Sort of Revolution», «Looking Too Closely». Зал в блаженному заціпенінні слухав медитативні мелодії. Sentrum затягувало густим світлом і димком, в якому Грінолл час від часу зникав. З'являвся і скромно приймав аплодисменти, розповідав про його прогулянки Петрівкою, похід в супермаркет, жартував і ділився враженнями від Києва, а також зворушливо попросив запам'ятати цей вечір, бо мерчу група з собою не привезла. 

У Fink виважений кожен звук, кожен удар барабана і вокальний вивих. Здавалось, що один твій зайвий рух і гармонія на «Godhead» і «This Isn't a Mistake» буде порушена, розплющ ти очі «Word to the Wise» і інтимна атмосфера розсіється. Це, мабуть, головна особливість Fink вміння залишатись на самоті зі своїм слухачем, коли навколо тисячі. 

Фото з офіційного Facebook акаунту організатора - https://www.facebook.com/HappyMusicGroup/