УКР

Лускунчик

16 січня 2018

Про подію

Закінчуючи цикл Новорічних святкувань - запрошуємо Вас в чудовий світ грації, вишуканості балету, чарівної музики і магії казки.

   CLASSICAL GRAND BALLET, гастролі якого з аншлагами щорічно проходять в країнах ближнього і дального  зарубіжжя - Італії, Іспанії, Франції, Ізраїлю , Німеччини, США, 16 січня на сцені МЦКМ «Жовтневий палац» представить найкращих солістів з Японії, США, Білорусії, України. У цей вечір для Вас виступають  зірки світового балету Міку Сузукі, Вікторія Веласкес, Євген Свєтліца , Дмитро Васильєв, Владислав Журов.

       Шанувальники танцювального мистецтва зможуть побачити світовий  шедевр балетного жанру «Лускунчик» в  класичному канонічному виконанні. Це справжнісінька новорічна історія. Сюжет казки А. Гофмана «Лускунчик і мишачий король» в обробці Маріуса Петіпа прийняв вигляд пишного дитячого різдвяного святкування, балету з фантастичними перетвореннями та магією . Завдяки чому дивлячись безліч разів хочеться знову і знову занурюватися в цю феєрію дитячої фантазії. Незрівнянна музика П. І. Чайковського веде своєю мелодійністю в, вже далекий для дорослих, світ дитинства і як завжди заворожує ліризмом і поетичністю. Казковий балет «Лускунчик» буде цікавий як дорослим, так і дітям, яких таким чином можна долучити до високого балетного  мистецтва.  Подаруйте свято собі та Вашим близьким, зробіть цей зимовий вечір незабутнім  і гармонійним! Балет на дві дії з антрактом. У виставі використовується фонограма.

Лібрето

Пролог

    Діти радника Штальбаума  Маша і Фріц просять батька купити їм чудернацьких  ляльок, котрі виставлені у вітрині іграшкової крамниці. Він не погоджується, а сам по секрету домовляється зі своїм другом Дроссельмейером , щоб ті ляльки прийшли новорічними подарунками для його дітей.. Майстер відсилає подарунки і готує сюрприз - маленьку ляльку для розколювання горішків - Лускунчика.

Акт I

Картина перша

   У Новорічну ніч в будинку радника збираються гості. Діти з нетерпінням чекають, коли їм покажуть ялинку і святкові подарунки. Бажана мить настає: у костюмі чарівника приходить майстер ляльок і дивує всіх своїм мистецтвом. Перед гостями танцюють заводні ляльки. Дроссельмейер дарує Маші смішного Лускунчика. Фріц ненавмисно ламає його. Маша дбайливо заколисує   іграшку,котру вже стигла полюбити ,  а брат і його товариші, надівши маски мишей, дратують  засмучену дівчинку. Всі танцюють останній танець і розходяться.

Картина друга

  Маша засинає в своїй спальні. Але навіть уві сні її переслідує занепокоєння про хворого Лускунчика. Б'є опівніч . За помахом руки Дроссельмейера все оживає : стіни кімнати розсуваються, ялинка починає рости, оживають іграшки. Олов'яні солдатики під командою Лускунчика  маршують по кімнаті. Раптом з підпілля виходять миші на чолі з Королем. Ляльки перелякані та в сум'ятті. Тільки хоробрість Лускунчика рятує  їх. Зав'язується нерівний бій і Лускунчик залишається один на один з Королем мишей і його свитою. Маша побачивши небезпеку , що загрожує її улюбленцю знімає з ноги черевичок і кидає в Короля мишей. Миші з переляку розбігаються. І тут відбувається диво ... Немає більше смішного страхітливого солдатика : перед Машею прекрасний Принц. Він дякує їй за порятунок і запрошує слідувати за собою. Вальс сніжинок захоплює в свій танок наших героїв.

Акт II

    Дивовижна подорож Маші і Принца триває. Вони пливуть по морю до міста солодощів Конфітюренбургу, повелителем якого є Лускунчик. Раптово миші наздоганяють. Лускунчик перемагає ворогів. Мешканці міста радо вітають Машу і Принца. З'являється добрий ляльковий майстер і перетворює царство солодощів в рожевий сад. Маша і Принц щасливі! Але все це тільки сон. Пройшла Новорічна ніч, а з нею зникли нічні марення. Настає новий день. Маша сидить біля ялинки, на її колінах лялька ...

Рекомендуємо