УКР

ЛАЙМА ВАЙКУЛЕ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Досить просто сказати «Лайма», і кожен зрозуміє, про кого йде мова. Лайма Вайкуле! Сьогодні ця прекрасна співачка відзначає День народження!

З'явившись на радянських телеекранах в середині 80-х, ця співачка з сяючою посмішкою і теплим прибалтійським акцентом відразу зайняла одне з головних місць в списку радянських поп-зірок. І залишається там сьогодні.

Стильна, яскрава, з загадковим поглядом і сміливою хореографією – сценічний образ Лайми Вайкуле геть не вписувався в радянський простір, втім, як і музика Раймонда Паулса, якій співачка вірна і зараз.

Важко уявити, але співачка довгий час відмовлялась  займатись музикою, бо мріяла стати лікарем. Навіть коли в першому класі шкільна вчителька порекомендувала її батькам придбати дочці піаніно, Лайма запротестувала.

Природа та талант взяли своє! У 1969 році Лайма Вайкуле вступила до медичного училища, але незабаром вона кинула училище і повністю присвятила себе музиці – стала виступати в складі вокально-інструментального ансамблю.

У 1979 році Лайма почала працювати в знаменитому вар'єте «Юрас Перлі» в Юрмалі. Вона не тільки співала, а й сама ставила танці та придумувала костюми. Шоу співачки вважалося одним із найяскравіших у всій Прибалтиці і приваблювали безліч глядачів з усього СРСР.

У 1984 Вайкуле закінчила режисерський факультет ГІТІСу. Невдовзі співачку помітив відомий поет-пісняр Ілля Рєзнік. Він запропонував їй для запису на радіо нову пісню «Ночной костер», з якою Лайма потрапила не тільки в радіоефір, а й на телепередачу «Пісня-86». Тоді ж, в 1986-му, Вайкуле разом з Валерієм Леонтьєвим виконала одну зі своїх найзнаменитіших пісень – «Вернисаж». У наступному році вона записала легендарний шлягер – «Еще не вечер», з яким пізніше виступила на авторському вечорі Раймонда Паулса. Після трансляції цього концерту на центральному ТБ, Лайма Вайкуле отримала всесоюзну популярність.

Всього ж за роки творчості співачкою було записано понад 10 альбомів і знято безліч відеокліпів. Її пісні «Вернисаж», «Я за тебя молюсь», «Еще не вечер», «Я вийшла на Пикадилли» і багато інших полюбилися величезної аудиторії слухачів у всьому світі.