УКР

МУЗИКА ОЛІМПІАДИ

Щороку 23 червня світ відзначає Міжнародний Олімпійський  день. З цієї нагоди Kasa.in.ua обрала 5 пісень, виконаних на церемоніях відкриття і закриття Олімпіад в різних точках планети, адже Олімпійські ігри – це завжди цікаво і захопливо. Це вже давно не просто спорт, а й велика шоу-програма, яка демонструє багатство та унікальність культури країни.   

«Barcelona» (1992)

Мабуть, найвідоміший в світі Олімпійський гімн – пісня «Barcelona», яку виконав неймовірний дует – соліст Queen Фредді Меркьюрі і оперна діва Монсеррат Кабальє. На той час Меркьюрі вже був хворий, а тому не ризикнув виконувати на стадіоні пісню наживо.  На офіційному відкритті ігор в 1992 році голос Фредді звучав у запису. Та це не завадило стати цьому виступові самим приголомшливим в історії Ігор. Через 20 років після Олімпіади «Barcelona» була переписана за участі Празького симфонічного оркестру.

«Fragile» (2002)

Зимові олімпійські ігри у 2002 році в Солт-Лейк Сіті відкривала композиція «Fragile» у виконанні Стінга та віртуозного віолончеліста Йо-Йо Ма. Напевне, пісня була обрана в пам'ять про теракт 11 вересня 2001 року, так як слова саме цієї пісні були надруковані в буклеті  концертного альбому Стінга «... all this time».

«Ocеania» (2004)

Досить сміливе та оригінальне музичне оформлення для своєї олімпіади обрали греки в 2004 році. В Афінах глядачів познайомили з історією своєї цивілізації під ексклюзивний сет Dj Tiesto – «Athena». А далі взагалі несподіваний виступ екстравагантної ісландки Бьорк з композицією  виконала пісню «Ocеania».

«Nessun Dorma» (2006)

Олімпійські ігри в Турині відкрив своїм виступом Лучано Паваротті – символ музичної Італії. Знаменитий тенор заспівав «Nessun Dorma»  – арію з опери «Турандот» Джакомо Пуччіні, зірвавши безліч овацій.  Твір Пуччіні дуже органічно вписався в спортивну естетику Олімпійських ігор 2006: італійський композитор-класик, мелодія, яка асоціюється не тільки з оперою, але і спортом, виконавець – національна гордість. Тут і патріотизм, і дух, і знакова музика.

«Survival» (2012)

В 2012 році консервативні британці вирішили довірити написання Олімпійського гімну титанам – групі Muse. Композиція «Survival» з академічним пафосом прекрасно тримала багатотисячний стадіон. До того ж піднімала бойовий дух спортсменів протягом Ігор.

До речі, Ви не забули, що вже 8 червня Белламі і його команда виступлять на Олімпійському. Квитки на нашому сайті: http://kasa.in.ua/rhcp-muse-u-park-kyiv