УКР

СХИЛЯЄМО ГОЛОВИ: 78 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВОЛОДИМИРА ВИСОЦЬКОГО

Популярний радянський виконавець, творчість якого довгий час була під забороною, подарував людям величезну кількість приголомшливих пісень і віршів. 25 січня – День народження Володимира Висоцького.

Kasa.in.ua схиляється перед легендарним талантом та згадує 5 значимих історій з його життя.

Природжений талант

Від багатьох дітей Володимира відрізняли дві якості: безмежна доброта – він роздаровував і роздавав, що мав; зберігав у кишені шматочок хліба, щоб віддати матері, коли та поверталася додому після роботи. А друга його особливість вражала всіх знайомих, особливо коли вони дзвонили Висоцьким по телефону. Якщо дворічний малюк брав у руки трубку і починав розмову, то його нерідко приймали за дорослого – настільки низький, густий, недитячий був у нього голос.

Напористий актор

Коли Висоцький перший раз в житті прийшов на проби і заспівав, над ним посміялися і сказали, що з такими характеристиками (хрипота і т. д.) він не співатиме ніколи. Однак він продовжував ходити на проби. В іншому театрі відведені йому 30 хвилин на прослуховування розтяглись на 2,5 години.

Перша божевільна любов

Під час гастролей театру Висоцькому доводилося викроювати час, щоб побачитися зі своєю першою дружиною Ізою Жуковою. Одного разу він приїхав до неї в Ростов на даху вагона. «Я прийшла зустрічати Володю, всі виходять - його немає. Мені кажуть: "А твій сидить на даху ... Йому цікавіше було на даху приїхати" », - згадувала Іза.

Зріла творчість

Висоцького відрізняла фантастична працездатність: за 42 роки - більше 800 віршів, пластинки, проза, два сценарії, режисерський задум фільму «Зелений фургон», радіоспектаклі, 27 ролей в кіно, пісні до фільмів. І, звичайно, ролі в театрі. Іноді епізоди, але їх по 4-5 в одній виставі. І концерти, концерти ... Іноді по 5-6 в день! Він відпрацьовував їх чесно – до збитих в кров пальців і зірваних голосових зв'язок.

Тиха смерть

Володимир Семенович помер у самий розпал Олімпійських ігор, що проходили в Москві. Радянська влада всіляко намагалася приховати цей факт від народу. Про те, що країна позбулася великого поета, артиста, барда і актора, свідчили лише два невеликих некролога в газетах «Вечірня Москва» і «Радянська Росія» і скромне оголошення над віконцем каси Театру на Таганці: «Помер актор Володимир Висоцький». Тоді жодна людина не здала назад квиток, зберігши його у себе як реліквію.

Через декілька днів за публікацію замітки про смерть Висоцького був знятий з посади головний редактор «Вечірньої Москви». І, незважаючи на всі перешкоди, біля Театру на Таганці зібрався величезний натовп, люди не розходилися протягом декількох днів. Попрощатися з артистом прийшли близько 40 тисяч людей.