УКР

ВЕСЬ ВАСЯ ОБЛОМОВ В 10 КЛІПАХ

Вася Обломов, герой рок-н-ролу ХХI століття, дасть концерт 20 березня Docker Pub в Києві. Можливо, не всі знають, що Вася Обломов – класний. Сподіваємося, цей огляд відкриє цього музиканта тим, хто до цих пір не помічав його, і порадує тих, хто вже його любить.

Чебоза – «Скажи»

До того як стати Обломовим, Василь Гончаров був лідером ростовської брит-поп-групи Чебоза. І, незважаючи на те, що сьогодні уявлення артиста про музику сильно змінилися, у Чебоза теж були хороші пісні. Наприклад, «Скажи».

«Еду в Магадан»

Cвій головний хіт Вася написав жартома. Пісня про те, як ресторанний лабух став зіркою, написавши пісню про злодія, який їде в Магадан, не те щоб виявилася для музиканта пророчою, але славу йому принесла. Не останню роль в популярності «Магадана» зіграв, звичайно, і карикатурний анімаційний кліп. З цієї пори Василь Гончаров остаточно змінив своє письменницьке прізвище на прізвище літературного персонажа та став зіркою.

«УГ»

Ще один хіт з дебютного альбому «Повести и рассказы». До речі, в кліпі на сингл «УГ» актор Михайло Єфремов зіграв, можливо, одну з найбільш неоднозначних ролей у своїй біографії.

«Кто хочет стать милиционером?»

Це дуже зла пісня. І фотоколаж, що став кліпом, теж, відверто кажучи, жорстокий. Якщо ви міліціонер – не дивіться. Але приспів таки чіпляється.

«От души»

«Магадан» вразив не тільки телеглядачів, а й багатьох музикантів. Наприклад, Сергій Шнуров склав свою версію пісні та використовував Васін приспів і програш. В офіційному відео Ленінграда Вася займає не менше місця, ніж Шнуров.

«Правда»

Вася в боргу не залишився і попрацював над хітом Ленінграда «Любит наш народ». Композицію «Правда» спільно написали та виконали Обломов, Шнуров і Noize MC. Трек увійшов у другий Васін альбом «Стабильность», який взагалі багатий на різні творчі колаборації.

«Ритмы окон»

У якийсь момент музикант став активно працювати в кінематографі. Ось один з наочних прикладів – пісня до фільму «Духлеss», приспів якої виконує Павло Чехов. Концентрація літературних прізвищ в житті Обломова, схоже, трохи не зашкалює. Та Васю можна було не тільки почути, а й побачити в кіно: музикант зіграв епізодичну роль в комедії «Корпоратив».

«ВВП»

Багато хто дізнався про існування Обломова після виходу скандального ролика, де Вася озвучує відкритого листа російському президентові в компанії Ксенії Собчак і Леоніда Парфьонова. Головний сенс цього кліпу, звичайно, в тому, що не всім варто пробувати себе в ролі реперів. Принаймні Леоніду Геннадійовичу і Ксенії Анатоліївні точно не варто. Але з історії пісню не викинеш. А тріо виконало ще дві композиції, які теж увійшли в «Стабильность».

«Грёбанный стыд»

Пісня, яка увійшла в новий альбом, з'явилася ще в минулому році –  це дует з Гаріком Сукачовим. Співає тут, правда, тільки Сукачов, а автор взяв у руки гітару. Не можна сказати, що це один з кращих зразків  творчості Обломова, зате тут можна помітити, що музикант повернувся до своїх рок-витоків.

«Национальная идея»

Кліп на пісню з нового Васиного альбому намалював в стилі радянського діафильму Єгор Жгун. Вийшло відмінно.

Квитки на Обломова шукайте тут: http://kasa.in.ua/vasia-oblomov-kyiv