35 РОКІВ ДЕБЮТНОМУ АЛЬБОМУ DEPECHE MODE

5 жовтня 1981 року легендарні Depeche Mode випустили свій перший альбом «Speak & Spell», який став відправним пунктом у великий музичний світ. Сьогодні важко повірити, що на початку своєї кар’єри DM звучали саме так: настільки легкі поп-мелодії у синтезаторних аранжуваннях не в’яжуться з образом однієї з найуспішніших груп світу. У нашому матеріалі зібрані найважливіші факти про дебютну платівку, які має знати кожен шанувальник DM.

  1. Альбом «Speak & Spell» відкрив світові феноменальних Depeche Mode. Його називають безтурботним, простим і найлегшим у дискографії гурту. Платівка записувалась молодими музикантами, які прагнули грошей і слави. Революцію у музиці 80-х вони почали робити пізніше.

  2. Свою назву альбом отримав завдяки популярній на той час електронній іграшці, що представляла собою мовний синтезатор і клавіатуру. Цікаво, що в тому 1981 році не тільки Depeche Mode вдались до цієї назви. Німецька група Kraftwerk використовувала її у своєму альбомі «Computer World».

  3. Обкладинку зробив Брайан Гріффін. Спочатку він сказав, що бачить лебедя, потім він почав говорити про лебедя, плаваючого в скляному морі, і це звучало дуже круто. А в результаті на обкладинці з’явилось опудало лебедя в поліетиленовому мішку, хоча група очікувала побачити щось романтичне.

  4. Дебютник був записаний в лондонській «Blackwing Studios» і випущений Деніелом Міллером на «Mute Records». Міллер надав музикантам можливість використовувати нові синтезатори, секвенсори, і майже не втручався у творчий процес. В результаті до платівки не увійшла майже половина пісень, з якими в той час DM виступала по клубах: «The Price of Love», «Television Set», «Reason Man», «Tomorrow's Dance» і «Addiction». Вони так ніколи і набули студійного звучання.

  5. «Speak and Spell» розпалив дискусію на сторінках видань. «Консервативні» критики, які не хотіли навіть чути про музику без гітар, писали розгромні рецензії, а от журнали «передових» поглядів залишали захоплені відгуки.

  6. Поп-мелодії ранніх Depeche Mode не мають нічого спільного з тією музикою, з якою ми їх зазвичай асоціюємо. Проте навіть перші спроби були досить сміливими і експериментальними. Синтезаторні аранжування породили новомодне звучання, за сучасними мірками наївне, проте у 80-х цього було досить, щоб прикувати увагу загалу. Цікаво, що у буклеті диска замість звичних нам «музика і слова» зазначено «синтетика і голоси».

  7. До речі, про слова: лірика Вінса часом викликала подив інших учасників групи. У 2001 році на запитання ведучого програми «The Big Ones» на MTV – яка пісня у Depeche Mode найгірша – Мартін і Флетч відповіли однаково: «What's Your Name». Беззаперечно, що зміст цих пісень досить абстрактний та стихійний, тому часто виникають складності перекладу. Саме цей альбом вимагає віртуозного знання мови, причому не тільки стандартної граматики, а й підліткового сленгу.  

  8. Хоча  «Speak and Spell» стала свого часу успішною (отримала золотий статус у Великобританії і Німеччини), ще до початку нового туру, Вінс Кларк, основний автор пісень, прийняв рішення покинути Depeche Mode. Флетч, Мартін і Дейв залишилися без лідера на самому старті своєї кар'єри. Звичайно, цей факт не із приємних, але саме завдяки такому повороту, група кардинально змінила музичну стилістику, настрій, імідж і стала такою, якою ми її знаємо.

Квитки на найкращі події на нашому сайті: https://kasa.in.ua/