Віктор Морозов відіграє великий концерт у Львові

Серед гучних анонсів часто губляться скромні афіші культових особистостей, які сміливо можуть претендувати на звання національних героїв. Вони не змагаються за визнання з топовими артистами, майже не з’являються на телебаченні, не ганяються за трендами та популярністю, вони просто продовжують скромно працювати на благо України.

Віктор Морозов – львівський батяр і філософ, який вступив на англійську філологію, бо дуже захопився іноземною музикою. Бажання дізнатись про що співають зробило його одним з кращих перекладачів країни. Проте свій диплом про вищу освіту він так і не отримав. Його звинуватили у націоналізмі за публікацію в самвидавному альманасі «Скриня» і виключили з університету за місяць до випуску.

Саме у студентські роки він створив одну з перших «біґ-бітових» груп Quo Vadis, через два роки організував рок-гурт Арніка. З ним він переміг на конкурсі «Алло, ми шукаємо таланти». Фінал конкурсу проходив у Москві, де колектив виконав пісню «Чорна рілля, ізорана». Ця перемога зіграла не останню роль у виключенні Морозова з університету.

Після Арніки Морозов грав у ВІА «Ровесник» і «Смерічці», а у 1988 разом з Андрієм Панчишиним та Юрієм Винничуком заснував львівський театр-студію «Не журись!», що став знаменитим завдяки яскравій політичній сатирі та виконанні заборонених в СРСР пісень січових стрільців. Далі був Четвертий Кут, Мертвий півень, Батяр-Бенд Галичина та сольна творчість.

Іронія в тому, що у дитинстві Морозов вчив ноти під примусом батьків. Вони бачили в хлопцеві музиканта, а він ненавидів грати. Аж поки сам не відчув потяг до пісні. На філологічному факультеті разом з музичним смаком у Віктора почав формуватися смак літературний. Невдовзі переклад став новим захопленням. Так, саме завдяки його праці Україна прочитала «Алхіміка» Коельо, поринула у світ «Гаррі Поттера» і познайомилась з новим бестселлером Саллі Ґрін  «Напівлихий».

На цьому творчі звершення не завершуються. Віктор Морозов, маючи вже 20 альбомів, повертається на сцену з новим матеріалом. Концертна програма «То було так давно…» у супроводі гурту «ББ Галичина» створена з притаманним маестро вишуканим смаком, гумором і легкою ностальгією.